Γουέστ Χαμ - Άστον Βίλα: Δύο γκολ σε ισάριθμα λεπτά, τυχερό το 1-1 (vid)

Εκεί που στο ματς της Γουέστ Χαμ με την Άστον Βίλα δεν γινόταν τίποτα, μέσα σε δύο λεπτά είδαμε ισάριθμα γκολ. Αυτό του Γερμολένκο που έκανε και το 1-1 με αρκετή δόση τύχης καθώς η μπάλα βρήκε σε αντίπαλο και αιφνιδίασε τον Ρέινα.

Ένα από τα σημαντικά παιχνίδια της τελευταίας αγωνιστικής της Premier League ήταν αυτό ανάμεσα στην Γουέστ Χαμ και την Άστον Βίλα, με τους φιλοξενούμενους να παλεύουν για την σωτηρία, κάτι που πέτυχαν. Ένα παιχνίδι που μέχρι το 84' ήταν στο 0-0, αλλά στο 86' είχαμε το 1-1.

Αρχικά ο Γκρίλις με ωραία προσπάθεια και σουτ έκανε το 0-1 για τους... χωριάτες, ωστόσο δύο λεπτά αργότερα ο Γερμολένκο έκανε το δυνατό σουτ, ο Γκρίλις που είχε ανοίξει το σκορ κόντραρε την μπάλα, αυτή ξεγέλασε τον Ρέινα και διαμορφώθηκε το τελικό 1-1. Ένα σκορ που δεν χάλασε τους φιλοξενούμενους καθώς έμειναν στην κατηγορία.