Μάντσεστερ Σίτι – Λίβερπουλ: Από το δοκάρι του Σαλάχ στο πέναλτι – γκολ του Ντε Μπρόινε για το 1-0 (vids)

Ο Μοχάμεντ Σαλάχ είχε δοκάρι για την Λίβερπουλ και, πέντε λεπτά αργότερα,, ο Κέβιν ντε Μπρόινε άνοιξε το σκορ για την Μάντσεστερ Σίτι από την άσπρη βούλα.

Το ποδόσφαιρο είναι (και) ζήτημα... εκατοστών, όπως επιβεβαιώνεται στο ματς της Μάντσεστερ Σίτι με την Λίβερπουλ, στο οποίο οι Πολίτες έκαναν πασίγιο στους Κόκκινους, πρωταθλητές της Premier League.

Στο 20ό λεπτό, ο Μοχάμεντ Σαλάχ άγγιξε το 0-1, αλλά η μπάλα από το σουτ του σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Έντερσον.

Και, πέντε λεπτά αργότερα, ο Ραχίμ Στέρλινγκ ανατράπηκε στην περιοχή από τον Τζο Γκόμες, με τον Κέβιν ντε Μπρόινε να ανοίγει το σκορ με πέναλτι.