Άστον Βίλα – Τσέλσι: Μπλε ανατροπή με δύο γκολ σε δύο λεπτά (vids)

Κρίστιαν Πούλισικ και Ολιβιέ Ζιρού έφεραν τα πάνω – κάτω στο «Βίλα Παρκ» και έβαλαν την Τσέλσι στην θέση του οδηγού.

Στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα της Άστον Βίλα με την Τσέλσι στο «Βίλα Παρκ», ο Κόρτνεϊ Χάουζ έβαλε μπροστά τους Χωρικούς, με ένα γκολ κόντρα στην ροή του αγώνα.

Στο δεύτερο μέρος, όμως, οι Μπλε του Φρανκ Λάμπαρντ έβαλαν τις... μπαταρίες και, με δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά, πήραν κεφάλι στο σκορ με 2-1. Δημιουργός και στα δύο γκολ ο Θέσαρ Αθπιλικουέτα, με το πρώτο να έχει εκτελεστή τον Κρίστιαν Πούλισικ (60'), ο οποίος είχε μπει αλλαγή πέντε λεπτά νωρίτερα.

Δύο λεπτά αργότερα, ο Ισπανός αρχηγός των Μπλε βρήκε τον Ολιβιέ Ζιρού, ο οποίος στο 50ό του ματς με την Τσέλσι στην Premier League επιβεβαίωσε την... πελατειακή σχέση της Βίλα μαζί του, αφού σκόραρε για έβδομο διαδοχικό ματς εις βάρος της συγκεκριμένης ομάδας!