Βάρντι: Γκολ στην Premier League μετά από 644 λεπτά! (pic)

O Tζέιμι Βάρντι σκόραρε κόντρα στην Άστον Βίλα και κατάφερε να πετύχει το πρώτο του γκολ στην Premier League μετά από 644 λεπτά που ήταν... άσφαιρος.

Πρωταγωνιστής στη νίκη της Λέστερ με 4-0 κόντρα στην Άστον Βίλα ήταν ο Τζέιμι Βάρντι που πέτυχε 2 γκολ. Ήταν μια βραδιά που έψαχνε καιρό ο Άγγλος επιθετικός, ο οποίο είχε μείνει... άσφαιρος εδώ από τον Δεκέμβρη του 2019 και το ματς με την Μάντσεστερ Σίτι. Ο Βάρντι πέτυχε το πρώτο του γκολ στην Premier League (πρώτο τέρμα κόντρα στους «χωριάτες» μετά από 644 λεπτά.

644 - Jamie Vardy has scored his first Premier League goal since December after going 644 minutes without finding the net. Slotted. pic.twitter.com/50NQWTegtf