Ντέρμπι Κάουντι: Ο κόσμος του φώναξε να σουτάρει και... σκόραρε με βολίδα (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Ο Τομ Λόρενς είχε χώρο, άκουσε τον κόσμο να του φωνάζει πως καλό θα ήταν να δοκιμάσει το πόδι του και πέτυχε ένα από τα καλύτερα γκολ στην αγγλική Championship, στην ισόπαλη (1-1) αναμέτρηση της Ντέρμπι Κάουντι με τη Χάντερσφιλντ.

Άρης - ΑΕΚ: Εκατοντάδες επιλογές και στοιχήματα για σκόρερ, κάρτες, κόρνερ και λεπτό πρώτου γκολ. |21+

Ο Ουαλός εξτρέμ των «κριαριών» και νυν συμπαίκτης του Γουέιν Ρούνεϊ στην ομάδα του Φιλίπ Κοκού, στο 61ο λεπτό, πήρε τη μπάλα από τον Σίνι και ενώ ήταν αρκετά μέτρα εκτός περιοχής, είχε χώρο να σκεφτεί, να δει την εστία και να επιχειρήσει το σουτ.

Ο κόσμος από τις εξέδρες του φώναξε... με ένα στόμα να δοκιμάσει το πόδι του κι εκείνος δεν τους απογοήτευσε, πετυχαίνοντας τρομερό γκολ!