Κεν: «Καψώνι» από τον Φέργκιουσον που τον έβαλε για 18 λεπτά! (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Ο Μόισε Κεν είχε ένα από τα χειρότερα ποδοσφαιρικά του απογεύματα στο «Ολντ Τράφορντ», αφού, ο Ντάνκαν Φέργκιουσον τον έβαλε στο ματς της Έβερτον με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο 70ο λεπτό και τον αντικατέστησε στο 89' για να... ροκανίσει χρόνο!

Premier League: Χιλιάδες επιλογές και στοιχήματα για σκόρερ, κάρτες, κόρνερ και λεπτό πρώτου γκολ. |21+

Ο Ιταλός επιθετικός που έχει απασχολήσει τη νέα του ομάδα λόγω των πειθαρχικών παραπτωμάτων, φαίνεται πως βίωσε ένα πολύ κακό «καψώνι» από τον προπονητή του στην ισοπαλία (1-1) με τη Γιουνάιτεντ στο Μάντσεστερ.

Πέρασε με αλλαγή στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης της Κυριακής και αντικαταστάθηκε στο 89', για να... φαγωθεί λίγος χρόνος, όπως τόνισε ο Ντάνκαν Φέργκιουσον στους εκπροσώπους του Τύπου λίγο μετά το παιχνίδι...

«Δεν ήταν κάτι προσωπικό» είπε ο υπηρεσιακός προπονητής της ομάδας του Μέρσεϊσαϊντ, όμως, το γεγονός πως με τον παίκτη ούτε αντάλλαξαν ματιά, ούτε χειραψία καθώς αποχωρούσε, μάλλον φανερώνει κάτι...