Ομπαμεγιάνγκ: Η Άρσεναλ έχανε κι εκείνος έφυγε στο 88' για να πάει τουαλέτα!

Κώστας Ζάλιαρης

Ο Πιέρ – Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ άφησε για λίγα λεπτά την Άρσεναλ να παλεύει με 10 παίκτες απέναντι στη Μπράιτον ούσα πίσω στο σκορ (2-1), αφού, ο Γκαμπονέζος δεν μπορούσε να κρατηθεί κι έφυγε να πάει στην τουαλέτα!

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Δεκάδες ειδικά για πόντους, ριμπάουντ, ασίστ, εύστοχα τρίποντα. Τα μεγάλα παιχνίδια βρίσκονται εδώ. |21+

Ούτε ο Φρέντι Λιούνγκμπεργκ δεν είχε καταλάβει πως ο «Όμπα» είχε φύγει από τον αγωνιστικό χώρο για να τρέξει να πάει στην τουαλέτα και όσο κι αν τον υπερασπίστηκε στην συνέντευξη Τύπου, δεν είχε απάντηση στην σημείωση ενός δημοσιογράφου πως: «Το ματς ήταν στο 88', δεν μπορούσε να κρατηθεί λίγο ακόμα;»...

Ο ποδοσφαιριστής επέστρεψε 2-3 λεπτά αργότερα, αλλά φυσικά δεν άλλαξε τίποτα στο ματς και οι «γλάροι» έφυγαν από το «Έμιρεϊτς» με τη μεγάλη νίκη.