Ο Τζέιμς σκόραρε τόσο γρήγορα, όσο ο Σόλσκιερ πριν από 23 χρόνια! (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Ο Ντάνιελ Τζέιμς, κατάφερε μέσα σε εφτά λεπτά συμμετοχής στο πρόσφατο ντέρμπι της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Τσέλσι να βρει δίχτυα και η ταχύτητα με την οποία το έκανε, ισοφάρισε την επίδοση του... νυν προπονητή του!

Ο νεαρός εξτρέμ των «κόκκινων διαβόλων» ήταν εκείνος που στο 81ο λεπτό της Κυριακάτικης αναμέτρησης στο «Ολντ Τράφορντ» από ασίστ του Πολ Πογκμπά συνδύασε το ντεμπούτο του στην Premier League με γκολ στο μεγάλο ντέρμπι απέναντι στους «μπλε» του Λονδίνου.

Μπαίνοντας στο ματς όταν το σκορ ήταν ήδη στο 3-0, δεν φανταζόταν ότι θα ήταν γραμμένο κάτι τόσο ευτυχές για εκείνον, διαμορφώνοντας το αποτέλεσμα του αγώνα.

Τα εφτά λεπτά που χρειάστηκε για να σκοράρει στο ντεμπούτο του, ισοφάρισαν την επίδοση που είχε το 1996 ως ποδοσφαιριστής, ο νυν προπονητής του!

Ο Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ, όταν βρήκε δίχτυα το καλοκαίρι του 1996 σε ματς του «Ολντ Τράφορντ» κόντρα στη Μπλάκμπερν, χρειάστηκε μόλις 7 λεπτά συμμετοχής μπαίνοντας στο παιχνίδι στο 64ο λεπτό και διαμορφώνοντας το τελικό 2-2 με διπλή προσπάθεια, αφού το πρώτο σουτ το απέκρουσε ο Τιμ Φλάουερς.