Άστον Βίλα - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Σοκ για τους Κόκκινους Διάβολους, 2-0 στο δεκάλεπτο στο ντεμπούτο Έμερι για τους «Χωριάτες» (vid)

Τρομερό ξεκίνημα για την Άστον Βίλα απέναντι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο ντεμπούτο του Έμερι, προηγήθηκαν με 2-0 στο πρώτο δεκάλεπτο οι «Χωριάτες».

Με το... μαχάιρι στα δόντια μπήκαν στο παιχνίδι οι παίκτες της Άστον Βίλα απέναντι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο ντεμπούτο Ουνάι Έμερι στον πάγκο της ομάδας του Μπέρμιγχαμ. Το πολύ ωραίο γκολ του Μπέιλι και η τρομερή εκτέλεση φάουλ του Ντιν έδωσαν προβάδισμα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους από τα πρώτα δέκα λεπτά.