Λίβερπουλ: Ο Ορίγκι σκόραρε με τακουνάκι αλά... σκορπιός μετά από σέντρα στο δοκάρι του Τσιμίκα (vid)

Κώστας Τόπας

Ο Τσιμίκας σέντραρε, ο Γουίλιαμς έκανε το σουτ με την μπάλα να κοντράρει, να καταλήγει στον Ορίγκι κι αυτός με υπέροχο τακουνάκι να την στέλνει στα δίχτυα.

Η Λίβερπουλ αν και δυσκολεύτηκε απέναντι στη Πρέστον, τελικά με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να πάρει την πρόκριση στους «8» του League Cup.

Το δεύτερο τέρμα μάλιστα των «Reds» ήρθε με εντυπωσιακό τρόπο. Συγκεκριμένα, στο 84ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Κώστας Τσιμίκας έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά χτύπησε στο δοκάρι και στη συνέχεια, ο Ορίγκι με πανέμορφο τακουνάκι αλά... σκορπιός την έστειλε στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

@Photo credits: Video Screen