Μουντιάλ 2022: Ανατροπή - εξπρές για τη Σερβία με Πάβλοβιτς και Μιλίνκοβιτς - Σάβιτς (vid)

Ένα εκρηκτικό δίλεπτο αρκούσε στη Σερβία να βρει δυο γκολ με τους Πάβλοβιτς - Μιλίνκοβιτς Σάβιτς στην εκπνοή του ημιχρόνου και να ανατρέψει το σκορ (2-1) απέναντι στο Καμερούν!

Τα πάνω - κάτω ήρθαν στο φινάλε ημιχρόνου στον αγώνα Καμερούν - Σερβία, με τους Βαλκάνιους να βρίσκουν δυο γκολ στις καθυστερήσεις και να κάνουν την ανατροπή! Αρχικά στο 45+1΄ο Πάβλοβιτς πήρε ανενόχλητος την κεφαλιά από εκτέλεση φάουλ του Τάντιτς για να ισοφαρίσει σε 1-1, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Μιλίνκοβιτς - Σάβιτς νίκησε με μακρινό σουτ τον πρώην τερματοφύλακα του ΟΦΗ, Ντεβί Επασί, βάζοντας σε θέση οδηγού τους Σέρβους.