Λεβάντε - Μπαρτσελόνα: Το 3-3 του Σέρχιο Λεόν που αφήνει τους Καταλανούς εκτός τίτλου (vid)

Ο Σέρχιο Λεόν στο 83' ισοφάρισε σε 3-3 για τη Λεβάντε και διαμόρφωσε το τελικό σκορ κόντρα στην Μπαρτσελόνα. Ένα γκολ που πιθανότατα αφήνει εκτός τίτλου τους Καταλανούς.

Όλα τα είχε η αναμέτρηση της Λεβάντε με την Μπαρτσελόνα. Γκολ του Λιονέλ Μέσι, τρία γκολ μέσα σε επτά λεπτά, εναλλαγή συναισθημάτων. Ο Σέρχιο Λεόν με γκολ στο 83ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 3-3 ανάμεσα στις δύο ομάδες για την αναμέτρηση της 36ης αγωνιστικής της ισπανικής Liga.

Το γκολ που πέτυχε ο 32χρονος αφήνει την ομάδα της Βαρκελώνης κατά πάσα πιθανότητα εκτός τίτλου...