Σιόβας: Γκολ με τρομερή κεφαλιά κόντρα στη Θέλτα (vid)

Ο Δημήτρης Σιόβας με κεφαλιά στο 14ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1 για την Ουέσκα στην εντός έδρας αναμέτρηση με τη Θέλτα.

Η Ουέσκα υποδέχτηκε το μεσημέρι της Κυριακής (7/3) τη Θέλτα για την 26η αγωνιστική της Liga και οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο πέμπτο λεπτό με τον Σάντι Μίνα.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση στο 14ο λεπτό με τον Δημήτρη Σιόβα. O 32χρονος κεντρικός αμυντικός με τρομερή κεφαλιά μετά τη σέντρα του Πάμπλο Μαφέο από δεξιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ρούμπεν Μπλάνκο. Αυτό ήταν το δεύτερο γκολ του Σιόβα με τη φανέλα της Ουέσκα, καθώς είχε σκοράρει και στις 26 Σεπτεμβρίου στην εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με τη Βαλένθια.

Η Ουέσκα έκανε το 2-1 πολύ γρήγορα, καθώς ο Ράφα Μιρ στο 16ο λεπτό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.