Μπαρτσελόνα – Μπιλμπάο: «Φαρμακερή» γκολάρα ανατροπής ο Ινιάκι Γουίλιαμς στην παράταση! (vid)

Η Μπιλμπάο όχι μόνο έστειλε το ματς στην παράταση με γκολ στο 90’, αλλά στο 4’ του έξτρα χρόνου γύρισε… τούμπα το ματς, με μια απίθανη «οβίδα» του Ινιάκι Γουίλιαμς.

Ο άνθρωπος της ασίστ στην πρώτη ισοφάριση έγινε ο ήρωας ανατροπής της Αθλέτικ Μπιλμπάο στον τελικό του Σούπερ Καπ απέναντι στη Μπαρτσελόνα. Ο λόγος, φυσικά, για τον Ινιάκι Γουίλιαμς, που είχε μοιράσει το 1-1 στον Ντε Μάρκος και στο 4ο λεπτό της παράτασης γύρισε το ματς με ένα γκολ-ποίημα.

Ο Βάσκος εξτρέμ «πυροβόλησε» την εστία του Τερ Στέγκεν από το ύψος της μεγάλης περιοχής, στέλνοντας συστημένη τη μπάλα πρώτα στο δοκάρι κι εν συνεχία στα δίχτυα των Μπλαουγκράνα για το 2-3!