Ατλέτικο Μαδρίτης - Γρανάδα: Απίθανος Σουάρες, δύο γκολ και ασίστ στο ντεμπούτο του! (vid)

«Χρυσό» ντεμπούτο πραγματοποίησε ο Λουίς Σουάρες με τη φανέλα της Ατλέτικο Μαδρίτης, σκοράροντας δύο γκολ και μοιράζοντας μία ασίστ σε 23 λεπτά συμμετοχής στην εξάρα επί της Γρανάδα!

Το ντεμπούτο του Λουίς Σουάρες με την Ατλέτικο Μαδρίτης κράτησε μόλις 23 λεπτά, αλλά ήταν το ιδανικότερο που θα μπορούσε να φανταστεί κανείς για να δηλώσει πως είναι ακόμα «παρών».

Ο Ουρουγουανός νεοαποκτηθείς σταρ των Ροχιμπλάνκος πέρασε ως αλλαγή στο ματς κόντρα στη Γρανάδα στο 70ο λεπτό αντί του Ντιέγκο Κόστα και μέχρι τη λήξη του αγώνα είχε προλάβει να το μετατρέψει σε δική του υπόθεση.

Το κρεσέντο άρχισε με ασίστ, στο 4-0 του Γιορέντε και συνεχίστηκε επί προσωπικού, με σούπερ κεφαλιά στο 85' και άνετο τελείωμα στο 90+3', γράφοντας την πιο ονειρική εισαγωγή στο κεφάλαιο Ατλέτικο για τον 33χρονο σούπερ-σκόρερ.

Έτσι, ο Σουάρες έγινε ο πρώτος παίκτης στην ιστορία της Ατλέτικο που σκοράρει ζευγάρι τερμάτων στο ντεμπούτο του και ο μοναδικός στον 21ο αιώνα που πετυχαίνει γκολ και ασίστ για τους Ροχιμπλάνκος.