Μπέτις - Γρανάδα 2-2: Ματσάρα στο τέλος με 3 γκολ μέσα σε 5 λεπτά! (vids)

Νίκος Καρφής

Ένα χορταστικό ματς έγινε ανάμεσα σε Μπέτις και Γρανάδα, με τους Ανδαλουσιάνους να ανατρέπουν μέσα σε 3 λεπτά το παιχνίδι, αλλά o Σολδάδο ισοφάρισε (2-2) στις καθυστερήσεις για τους φιλοξενούμενους.

Απίθανο ματς, ακατάλληλο για καρδιακούς στο Estadio Benito Villamarin.

Μπέτις και Γρανάδα ήρθαν ισόπαλες (2-2) στο πλαίσιο της La Liga, με την αναμέτρηση να παίρνει άγρια ομορφιά στα τελευταία λεπτά.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ με το κοντινό πλασέ του Φερνάντεθ στο 28' και πήγαν με το προβάδισμα στα αποδυτήρια.

Μπέτις - Γρανάδα: Με κοντινό πλασέ του Φερνάντεθ το 0-1 οι φιλοξενούμενοι (vid)

Εκεί που η ομάδα του Ντιέγκο Μαρτίνεθ νόμιζε πως θα φύγει με το διπλό, τα γκολ του Κανάλες (πέναλτι στο 86΄) και του Τέγιο (86') έφεραν την ανατροπή για τους Ανδαλουσιάνους μέσα σε 2 λεπτά.

Όμως ο Σολδάδο... χτύπησε στο 90' για την Γρανάδα, επιτρέποντας στην ομάδα του να φύγει από το Villamarin με το βαθμό της ισοπαλίας.

Οι φιλοξενούμενοι πλέον πήγαν στους 42 βαθμούς και είναι στην 8η θέση, ενώ η Μπέτις έμεινε στην 13η με 34.