Μέσι: Έκανε αντίπαλο να... γονατίσει μπροστά του (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Δίχως καν να σκεφτεί αν ο Μάουρο Αραμπάρι έχει οικογένεια ή να δείξει έλεος, ο Λιονέλ Μέσι τον έκανε να γονατίσει μπροστά του και να μη μπορεί να τον σταματήσει, στο ματς της Μπαρτσελόνα με τη Χετάφε!

Άρης - ΑΕΚ: Εκατοντάδες επιλογές και στοιχήματα για σκόρερ, κάρτες, κόρνερ και λεπτό πρώτου γκολ. |21+

Ο Αργεντινός ηγέτης των «μπλαουγκράνα» πρόσφερε ακόμα μια ασίστ για την ομάδα του, το μεσημέρι του Σαββάτου στη νίκη (2-1) επί της Χετάφε, με τα γκολ των Γκριεζμάν και Σέρχι Ρομπέρτο να δίνουν όλους τους βαθμούς στο σύνολο του Σετιέν παρά τη μείωση του σκορ από τον Άνχελ και την ανησυχία...

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Μέσι κατάφερε να κάνει τον Αραμπάρι να ... γονατίσει μπροστά του, ίσως αναγνωρίζοντάς τον και ως Goat, με τον αρχηγό της Μπαρτσελόνα να τον προσπερνάει με ντρίμπλα...