Γρανάδα - Εσπανιόλ 2-1: Νίκη με ανατροπή για την Γρανάδα (vid)

Η Γρανάδα επικράτησε με 2-1 της Εσπανιόλ σφίγγοντας ακόμα περισσότερο την θηλιά γύρω από τον λαιμό της ομάδας του Αμπελάρδο.

Ρεάλ Μαδρίτης - Ατλετικο Μαδρίτης με αμέτρητες αγορές στη Vistabet.gr. (21+)

Η Εσπανιόλ ήθελε μόνο τη νίκη κόντρα στην Γρανάδα για να βγει από την τριάδα του υποβιβασμού και μπήκε δυνατά στο παιχνίδι. Η ομάδα του Αμπελάρδο κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ στο 27ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντε Τομάς.

Το γκολ αυτό δεν πτόησε τους γηπεδούχους οι οποίοι έφτασαν στην ισοφάριση με τον Ματσίς στο 38ο λεπτό μετά από πάσα του Φερνάντες. Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ήρθε η ολική ανατροπή με τους Φερνάντες και Ματσίς να αλλάζουν ρόλους και τον πρώτο να χρίζεται σκόρερ.

Στη συνέχεια η Εσπανιόλ βγήκε όλη μπροστά για την ισοφάριση, αλλά το 2-1 έμεινε μέχρι το τέλος.