Μπέτις - Λεγανές 2-1: Πρώτη νίκη για τους Σεβιγιάνους!

Η Μπέτις επικράτησε 2-1 της Λεγανές εντός έδρας και πέτυχε την πρώτη νίκη της στη φετινή LaLiga!

Στην πρεμιέρα ηττήθηκε από τη Βαγιαδολίδ (1-2) στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν», ακολούθησε ο διασυρμός στο «Καμπ Νόου» από τη Μπαρτσελόνα, ωστόσο στην 3η στροφή η Μπέτις βρήκε το δρόμο της επιτυχίας. Οι Σεβιγιάνοι επικράτησαν 2-1 της Λεγανές κι έβαλαν τέλος στη μουρμούρα. Στον πάτο της βαθμολογίας έμεινε η ομάδα του Σιόβα, με τον Ελληνα αμυντικό να αγωνίζεται σε όλο το ματς. Τελευταία φορά που η Μπέτις κράτησε το μηδέν στο πρωτάθλημα ήταν τον Φεβρουάριο κόντρα στην Ατλέτικο. Κακό α' μέρος, με ελάχιστες φάσεις, ωστόσο η επανάληψη ήταν εντυπωσιακή. Η Λεγανές πήρε το προβάδισμα στο 50' με τον Μπρεθγουάιτ, ωστόσο η απάντηση ήταν άμεση και στον 54' ο Μορον έφερε το ματς στα ίσα. Η πίεση των γηπεδούχων αυξήθηκε και στο 61' ο Φεκίρ διαμόρφωσε το 2-1. Συναρπαστικά τα τελευταία λεπτά, με τον Φεκίρ να έχει δοκάρι στο 90'. Η Λεγανές προσπάθησε και στο 91' ο Αρνάιθ είδε τον Ρομπλες να κάνει μια μεγάλη επέμβαση!