Έφυγε ο Κριστιάνο και η Ρεάλ χάνει... τα περισσότερα ματς της 10ετίας! (pic & vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Το κάζο της Ρεάλ Μαδρίτης από τη Χιρόνα, το μεσημέρι της Κυριακής, σήμανε την 7η ήττα για την ομάδα του Σολάρι στο φετινό πρωτάθλημα, στη χειρότερη επίδοση των «μερένγκες» τα τελευταία 10 χρόνια!

Επιστροφή χρημάτων* στο Τσέλσι - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και σούπερ αποδόσεις στο FA Cup από τη Vistabet.gr. (21+) * Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις

Η Χιρόνα με τρομερό come-back στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου», στο δεύτερο ημίχρονο της Κυριακάτικης αναμέτρησης, πήρε τεράστια νίκη με σκορ 2-1 και η «βασίλισσα» υπέστη την 7η φετινή της ήττα στη LaLiga.

Έμεινε στο -9 από την κορυφή και τη Μπαρτσελόνα, στο -2 από τη δεύτερη Ατλέτικο Μαδρίτης και ο αριθμός των αρνητικών αποτελεσμάτων είναι ο χειρότερος που έχει επιδείξει η Ρεάλ από την αγωνιστική περίοδο 2008-2009.

Μαντέψτε...

Ήταν η τελευταία σεζόν της Ρεάλ δίχως τον Κριστιάνο Ρονάλντο.

ΌΛΕΣ τις επόμενες αγωνιστικές περιόδους η ομάδα της Μαδρίτης είχε μάξιμουμ 6 ήττες μέσα στη χρονιά στα ματς πρωταθλήματος, φτάνοντας πλέον φέτος στις 7 ήττες...