ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός: Οι Γιαννιώτες ανοίγουν το σκορ με πέναλτι του Εραμούσπε μέσω VAR (vid)

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο ΠΑΣ Γιάννινα άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Εραμούσπε. Ένα πέναλτι που δόθηκε μετά από εξέταση του VAR σε σουτ του Κάστρο και χέρι του Μπα.

Ιδανικά έκλεισε το πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΣ Γιάννινα κόντρα στον Ολυμπιακό για τα ημιτελικά του Κυπέλλου. Συγκεκριμένα μετά από σουτ του Κάστρο οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν πως η μπάλα βρήκε στο χέρι του Μπα. Ο Τρεϊμάνις εξέτασε ο ίδιος την φάση στο VAR και έδωσε την εσχάτη των ποινών. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Εραμούσπε νικώντας τον Σα και κάνοντας το 1-0 για τους Ηπειρώτες.