Λουτσέσκου: «Περίμενα τη νίκη, έχουμε αδειάσει»

Ο κόουτς του ΠΑΟΚ σχολίασε πως στον «Δικέφαλο του Βορρά» παρουσιάζεται έλλειψη ενέργειας.

Στο παρά ένα απέφυγε ο ΠΑΟΚ την ήττα στο Αλκαζάρ, καθώς ο Κούρτιτς ισοφάρισε στις καθυστερήσεις σε 1-1. Ετσι έμεινε ξανά μακριά από τη νίκη και ο Ράζβαν Λουτσέσκου μετά το παιχνίδι σχολίασε στην Cosmote TV πως «περίμενα νίκη. Ηξερα ότι θα ήταν δύσκολο, γιατί είμαστε σε μια πολύ δύσκολη εβδομάδα, με αυτές τις δύο ήττες στο πρωτάθλημα. Εχουμε αδειάσει από ενέργεια σε αυτήν την περίοδο με πρωτάθλημα και Ευρώπη. Είναι και οι τραυματισμοί που μας ταλαιπωρούν. Ηξερα ότι δεν θα ήταν δύσκολο και ότι δε θα αλλάζαμε πολλά σε σχέση με το παιχνίδι της Κυριακής, γιατί δεν είχαμε πολύ χρόνο να προπονηθούμε. Αλλά περίμενα να κερδίσουμε».

Μετά ρωτήθηκε αν έμεινε ευχαριστημένος με την απόδοση όσων αγωνίστηκαν. «Το παιχνίδι ήταν μιας ταχύτητας, της δικής μας. Πότε πιο αργά, πότε πιο γρήγορα. Εφόσον επιβάλαμε τον δικό μας ρυθμό λοιπόν, ήταν αναμενόμενο και να μην απειλούμαστε. Δεχτήκαμε το γκολ στην κόντρα και δεν καταφέραμε να εκμεταλλευτούμε τις ευκαιρίες που είχαμε στο παιχνίδι. Οταν μια κατάσταση έχει έτσι, οτιδήποτε και να κάνεις είναι εναντίον σου. Γι' αυτό μάλλον γελώ, γιατί σκοράραμε στο τελευταίο λεπτό. Νομίζω δε μας αξίζει αυτό, μας ήρθαν κάποια κακά αποτελέσματα, αποτελέσματα που δε θέλαμε. Το σημερινό ίσως μας βοηθήσει στη συνέχεια, αν πηγαίνουμε παιχνίδι με παιχνίδι. Εχουμε το επόμενο στον Ιωνικό και ξεκινάμε από εκεί».

@Photo credits: eurokinissi