Γουότφορντ – Γουλβς 3-2: Ανατροπή στην παράταση και τελικός! (vid)

Η Γουότφορντ έκανε απίθανη ανατροπή από το 0-2 και κέρδισε με 3-2 στην παράταση την Γουλβς για να προκριθεί στον τελικό του Κυπέλλου.

Η Γουότφορντ βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο 62’, όμως μετά το 79’ ισοφάρισε σε 2-2, έστειλε το παιχνίδι στην παράταση και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ντεουλοφέου επιβλήθηκε με 3-2 και προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου για πρώτη φορά μετά το 1984, με την Μάντσεστερ Σίτι να περιμένει.

Τρελό ματς στο Γουέμπλεϊ, όπου η Γουλβς έκανε... χαρακίρι. Οι Λύκοι ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια, προηγήθηκαν με κεφαλιά του Ντόχερτι στο 36’, ενώ στο 62’ με γκολάρα του Χιμένες έκαναν το 2-0. Όλα έδειχναν να έχουν τελειώσει, όμως οι παίκτες του Γκράθια είχαν άλλη άποψη.

Πιο συγκεκριμένα ο Ντεουλοφέου, που με απίστευτο γκολ έκανε το 1-2 στο 79’ για να κερδίσει πέναλτι η Γουότφορντ στις καθυστερήσεις και ο Ντίνι κάνει το 2-2 στο 94’! Στην παράταση ο ρυθμός δεν ήταν καλός, με τον Ντεουλοφέου να σκοράρει και πάλι στο 104’ για το τελικό 3-2!