Λάζλο Μπόλονι: Στον τελικό του Κυπέλλου Βελγίου με την Αντβέρπ έπειτα από 28 χρόνια!

Γιάννης Γεωργόπουλος

Τον μοναδικό τίτλο που λείπει από την συλλογή του στο Βέλγιο θα διεκδικήσει ο Λάζλο Μπόλονι μετά την πρόκριση της Αντβέρπ στον τελικό του Κυπέλλου.

Η ομάδα του πρώην τεχνικού του ΠΑΟΚ επικράτησε εκτός έδρας με 1-0 της Κόρτραϊκ και σε συνδυασμό με την ισοπαλία (1-1) στο πρώτο ματς πήρε την πρόκριση για τον τελικό της διοργάνωσης.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Μπόλονι κατέκτησε το πρωτάθλημα Βελγίου με την Σταντάρ Λιέγης την σεζόν 2008/09, αλλά και το Σούπερ Καπ.

Πλέον διεκδικεί για πρώτη φορά στην καριέρα του και το Κύπελλο Βελγίου με την Αντβέρπ να φτάνει στον τελικό έπειτα από 28 χρόνια.