Παρί Σεν Ζερμέν - Ιντερ 1-1 (5-6 στα πέναλτι): Νίκη από τη βούλα οι Νερατζούρι (vid)

Η Παρί προηγήθηκε, η Ιντερ ισοφάρισε στο 94' και στη συνέχεια επικράτησε με 6-5 στα πέναλτι, σε φιλικό αγώνα στην Κίνα.

Η προετοιμασία των δύο ομάδων συνεχίστηκε με τη φιλική αναμέτρηση, στην οποία ήταν οι Γάλλοι αυτοί που άνοιξαν το σκορ με την κεφαλιά του Κέρερ, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την απροσεξία του Σκρίνιαρ, στο 41ο λεπτό. Ολα έδειχναν ότι αυτό το γκολ θα έδινε και τη νίκη στην Παρί αλλά στο 94', στην τελευταία φάση του ματς, ο Λόνγκο με σουτ εντός περιοχής -μετά την πάσα του Γκαλιαρντίνι- νίκησε τον Αρεολά και ισοφάρισε (1-1). Ετσι, ο νικητής αναδείχθηκε στην παράταση και ήταν η Ιντερ, αφού ο Χαντάνοβιτς απέκρουσε την εκτέλεση του Ζάγκρε και ο Ζοάο Μάριο ευστόχησε για το τελικό 6-5.