Τότεναμ: Ο Χάρι Κέιν συνεχίζει την τρελή του σεζόν (pic & vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Ακόμα μια ασίστ για τον Χάρι Κέιν τη φετινή σεζόν στην Τότεναμ και χρειάστηκε ελάχιστα λεπτά από την είσοδό του στο ματς με την Άντβερπ για να «σερβίρει» στον Τζιοβάνι Λο Σέλσο.

Παναθηναϊκός - Ζαλγκίρις: Δεκάδες ειδικά για πόντους, ριμπάουντ, ασίστ, εύστοχα τρίποντα. Συναρπαστική εμπειρία στοιχήματος! |21+

Ο Άγγλος επιθετικός έμεινε στον πάγκο στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης των «σπιρουνιών» για την τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Europa League με την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο να χρειάζεται απαραίτητα τη νίκη για να πάρει την πρωτιά του γκρουπ.

Όταν ο Κέιν μπήκε στο παιχνίδι, το σκορ ήταν ήδη στο 1-0 από το γκολ του Βινίσιους, ωστόσο, ο θρυλικός στράικερ που την περασμένη Κυριακή στο ντέρμπι του Βόρειου Λονδίνου έφτασε στα 250 τέρματα καριέρας, χρειάστηκε μόλις μερικά λεπτά για να κάνει ασίστ στον Λο Σέλσο και να διαμορφωθεί το τελικό 2-0 για τους Λονδρέζους.

Ο Κέιν, έχει πλέον φέτος 14 τέρματα και 13 ασίστ σε όλες τις διοργανώσεις σε 18 αναμετρήσεις που έχει συμμετοχή!