Σεβίλλη - Ίντερ: 2-2 με Γκοδίν, 6ος που σκοράρει σε τελικό Champions League και Europa League (vid)

Δύο λεπτά μετά την ανατροπή της Σεβίλλης, ο Ντιέγκο Γκοδίν ανταπέδωσε με δυνατή κεφαλιά, ισοφάρισε και έγινε ο 6ος στην ιστορία που σκοράρει σε τελικό Champions League και Europa League.

Απίθανη δράση επιφύλασσε ο τελικός του Europa League ανάμεσα σε Σεβίλλη και Ίντερ.

Μόλις δύο λεπτά μετά την ανατροπή από το δεύτερο γκολ του Λουκ Ντε Γιονγκ, ο Ντιέγκο Γκοδίν πήρε εκδίκηση και στο 36' ισοφάρισε με κεφαλιά, έπειτα από το φάουλ του Μπρόζοβιτς.

Έτσι, με αυτό το γκολ ο Ουρουγουανός στράικερ έγινε μόλις ο 6ος στην ιστορία των ευρωπαϊκών κυπέλλων που σκοράρει στους τελικούς των δύο κορυφαίων διοργανώσεων. Το έκανε στο Champions League με τη φανέλα της Ατλέτικο Μαδρίτης το 2014 και απόψε συμπλήρωσε το «νταμπλ», επίδοση που στο παρελθόν είχαν σημειώσει μόνο οι Στίβεν Τζέραρντ, Ερνάν Κρέσπο, Ντμίτρι Αλένιτσεφ, Άλαν Σίμονσεν και Πέδρο.