Κοπεγχάγη - Μπασάκσεχιρ: Ισοφάρισαν το σκορ του πρώτου αγώνα οι Δανοί (vid)

Χάρη στην κεφαλιά του Βιντ μόλις στο 4', η Κοπεγχάγη του Κάρλος Ζέκα πήρε κεφάλι στο σκορ επί της Μπασάκσεχιρ και ισοφάρισε εκείνο του πρώτου αγώνα.

Το πρώτο γκολ στην επανέναρξη του Europa League είναι γεγονός και ανήκει στην Κοπεγχάγη.

Μόλις στο 4ο λεπτό της ρεβάνς κόντρα στη Μπασάκσεχιρ (0-1 ο πρώτος αγώνας), οι Δανοί που έχουν αρχηγό τον Κάρλος Ζέκα, άνοιξαν το σκορ μετά από ωραία ανάπτυξη και κεφαλιά του Βιντ.

Έτσι, αποκατέστησαν την ισορροπία στο συνολικό σκορ του ζευγαριού και αν δεν αλλάξει κάτι, τότε οι δύο ομάδες θα οδηγηθούν στην παράταση.