Λίντσερ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ο Τζέιμς το 0-2, πρώτο γκολ από τον Αύγουστο (vid)

Ο Ντάνιελ Τζέιμς διπλασίασε τα γκολ της Γιουνάιτεντ κόντρα στην Λίντσερ και έληξε την περίοδο ξηρασίας του, σκοράροντας για πρώτη φορά μετά τον Αύγουστο του 2019.

Ούτε πέντε, ούτε δέκα. 32 ματς πέρασαν ανεκμετάλλευτα για τον Ντάνιελ Τζέιμς, προκειμένου να χαρεί και πάλι την επίτευξη ενός τέρματος.

Ο Ουαλός εξτρέμ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρήκε επιτέλους δίχτυα, με ωραία ατομική ενέργεια στην αντεπίθεση και έδωσε ακόμη μεγαλύτερο προβάδισμα πρόκρισης στους Κόκκινους Διαβόλους, γκρεμίζοντας παράλληλα το δικό του αρνητικό σερί.

Συγκεκριμένα, μετά το καυτό ξεκίνημα στη σεζόν με τρία γκολ στα πρώτα τέσσερα ματς του Αυγούστου, ο Τζέιμς έμεινε άσφαιρος από την ισοπαλία κόντρα στη Σαουθάμπτον (1-1) στις 31 του μήνα ως απόψε, δίχως να σκοράρει για 32 συνεχόμενα παιχνίδια, επίδοση που μεταφράζεται σε 2.527 αγωνιστικά λεπτά.