Βέιλε - Κοπεγχάγη 0-4: Σούπερ η αντίπαλος του ΠΑΟΚ!

Η Κοπεγχάγη ήταν εντυπωσιακή, διέλυσε με 4-0 εκτός έδρας τη Βέιλε και συνεχίζει αήττητη στο πρωτάθλημα,. Γκολ ο Ζέκα για την αντίπαλο του ΠΑΟΚ.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Conference League ήταν καταιγιστική, διέλυσε με 4-0 εκτός έδρας τη Βέιλε, διατήρησε το αήττητο και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας. Η Κοπεγχάγη μπήκε δυνατά και μόλις στο 18ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Λεράγκε. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο και στο 24ο λεπτό ο Μπίελ πέτυχε το 2-0. Ο Κάρλος Ζέκα ήταν εξαιρετικός και στο 54' βρήκε δίχτυα σημειώνοντας το 3-0. Ο Στάγκε στο 78ο λεπτό διαμόρφωσε το 4-0, με την αντίπαλο του ΠΑΟΚ να δείχνει πως είναι το μεγάλο φαβορί για τον φετινό τίτλο στη Δανία.

Κοπεγχάγη: Γκραμπάρα, Κρίστανσεν (70′ Μπένγκστον), Μποΐλενσεν, Κοτσολάβα, Ντικς (81′ Χόιλουντ), Στάγκε, Ζέκα (70′ Μπάλντουρσον), Λεράγκερ, Μπόβινγκ (81′ Σινγκ), Βινκ, Μπίελ (81′ Άνκερσεν).

Αφού λάνσαρε έναν καινοτόμο υπερπλήρη οδηγό για τη νέα σεζόν του ΝΒΑ, το Gazzetta ταξίδεψε στην άλλη άκρη του Ατλαντικού για ένα NBA Tour χωρίς προηγούμενο. Ο Αντώνης Καλκαβούρας θα βρεθεί σε έξι διαφορετικές πολιτείες των Η.Π.Α. ακολουθώντας τους πρωταθλητές Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο. Μείνετε συντονισμένοι, το περιεχόμενο θα είναι εντυπωσιακό!