Μποέμιανς - ΠΑΟΚ: Η γκολάρα του Κουτ και το λάθος του Πασχαλάκη στο 2-0 (vid)

Η Μποέμιανς διεύρυνε (2-0) το προβάδισμά της επί του ΠΑΟΚ με το δεύτερο γκολ του Άλι Κουτ και τον Αλέξανδρο Πασχαλάκη να αντιδρά λανθασμένα.

Ο ΠΑΟΚ φιλοξενήθηκε το βράδυ της Τρίτης (3/8) στο Δουβλίνο από την Μπόεμιανς για την πρώτη μεταξύ των δύο ομάδων αναμέτρηση στο πλαίσιο του τρίτου προκριματικού του Conference League και οι Ιρλανδοί άνοιξαν το σκορ στο 23ο λεπτό με τον Άλι Κουτ.

Με τον 23χρονο Σκωτσέζο διεύρυναν το προβάδισμά τους σε 2-0 στο 53ο. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, δοκίμασε το μακρινό σουτ, ο Αλέξανδρος Πασχαλάκης εκτίμησε λανθασμένα τη φάση και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα της εστίας που υπερασπίστηκε:

Θυμηθείτε στο ακόλουθο video πώς ο Άλι Κουτ άνοιξε το σκορ για την ιρλανδική ομάδα στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης: