ΑΕΚ - Βελέζ: Το γκολ του Μάνταλου στο 90+8' που έστειλε το ματς στην παράταση (vid)

Ο Πέτρος Μάνταλος στο 90+8' άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ στην εντός έδρας ρεβάνς με τη Βελέζ και έστειλε την πρόκριση στην παράταση.

Η ΑΕΚ υποδέχτηκε το βράδυ της Πέμπτης στο Ολυμπιακό Στάδιο τη Βελέζ (LIVE από το Gazzetta λεπτό προς λεπτό η εξέλιξη του ματς) στη ρεβάνς για το δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa Conference League - οι Βόσνιοι πανηγύρισαν τη νίκη με σκορ 2-1 στο πρώτο ματς στο Σαράγεβο - και στο 90+8' ο Πέτρος Μάνταλος άνοιξε το σκορ (1-0) για την Ένωση και έστειλε το ματς στην παράταση (δεν ισχύουν τα εκτός έδρας από την τρέχουσα σεζόν).

Ο αρχηγός της Ένωσης από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μετά από γέμισμα του Χρήστου Αλμπάνη και την πρώτη κεφαλιά του Καρίμ Ανσαριφάρντ. Δείτε τη φάση: