Γαλλία – Ελβετία: Οι έξαλλοι πανηγυρισμοί και η απογοήτευση του Μπαπέ (vid)

Κώστας Ζάλιαρης
Οι Ελβετοί έκαναν το θαύμα απέναντι στους κατόχους του Παγκοσμίου Κυπέλλου και το πανηγύρισαν έξαλλα μετά την επιτυχία στα πέναλτι. Περίλυπος ο Μπαπέ που έχασε το καθοριστικό πέναλτι...

Αν και στο 75ο λεπτό βρίσκονταν πίσω στο σκορ με 3-1 και άπαντες πίστευαν πως όλα είχαν τελειώσει, οι Ελβετοί έκαναν τεράστια επαναφορά και κατάφεραν να στείλουν το ματς στην παράταση κι έπειτα στα πέναλτι.

Εκεί ο Ζόμερ απέκρουσε την εκτέλεση του Μπαπέ και η Ελβετία πέρασε στα προημιτελικά του Euro, φυσικά πανηγυρίζοντας έξαλλα για την τεράστια πρόκριση απέναντι στην ομάδα που όλοι θεωρούσαν ότι θα έφτανε μέχρι τέλους...

Μάθε πού θα δεις ζωντανά όλους τους αγώνες σήμερα μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.