Ο Κριστιάνο άλλαξε φανέλες με τον Μπενζεμά στο ημίχρονο και με τον Μπαπέ στο τέλος (pics)

Κώστας Ζάλιαρης
Ο Κριστιάνο Ρονάλντο δεν θα μπορούσε ν' αφήσει παραπονεμένο και τον καλό του φίλο, Καρίμ Μπενζεμά, αλλάζοντας μαζί του φανέλες στο ημίχρονο, προτού το κάνει και με τον Κιλιάν Μπαπέ στο φινάλε του αγώνα της Πορτογαλίας με την Γαλλία.

Ο CR7 έγραψε ιστορία στο ματς της Τετάρτης με τα δυο τέρματα που πέτυχε καθώς βρέθηκε πλέον στην κορυφή των σκόρερ όλων των εποχών σε επίπεδο εθνικών ομάδων ισοφαρίζοντας την επίδοση του Ιρανού, Αλί Νταεΐ.

Σκοράροντας δυο φορές από την άσπρη βούλα, ο Κριστιάνο ήταν εκείνος που χάρισε τον βαθμό στους Πορτογάλους με το τελικό 2-2 κι αντιμετώπισε δυο πολύ καλούς του φίλους.

Τον Καρίμ Μπενζεμά και τον Κιλιάν Μπαπέ. Και με τους δύο αντάλλαξε φανέλες, δίνοντας τη μια στο ημίχρονο στον πρώην συμπαίκτη του στην Ρεάλ και την άλλη στο φινάλε στον σούπερ σταρ της Παρί Σεν Ζερμέν.