Κροατία - Σκωτία: Ο ΜακΓκρέγκορ το πρώτο γκολ των Σκωτσέζων και 1-1 (vid)

Ο Κάλουμ ΜακΓκρέγκορ με μονοκόμματο σουτ εκτός περιοχής στο 42ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1 για τη Σκωτία στην αναμέτρηση με την Κροατία.

Η Κροατία τέθηκε το βράδυ της Τρίτης (22/6) αντιμέτωπη με τη Σκωτία στη Γλασκώβη για την τρίτη (τελευταία) αγωνιστική του τετάρτου ομίλου του Euro και άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό με τον Νίκολα Βλάσιτς, αλλά η ισοφάριση ήρθε στο 42ο.

Ο 28χρονος μέσος, συμπαίκτης του Βασίλη Μπάρκα στη Σέλτικ, Κάλουμ ΜακΓκρέγκορ, με μονοκόμματο δεξί σουτ νίκησε τον Ντόμινικ Λιβάκοβιτς και έκανε το 1-1. Αυτό ήταν το πρώτο γκολ της Σκωτίας στην τρέχουσα διοργάνωση και πρώτο γενικό σε Euro μετά το 1996.

Μάθε πού θα δεις ζωντανά όλους τους αγώνες σήμερα μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.