Νορβηγία – Σερβία (Nations League Play offs): «Χρυσή» αλλαγή ο Μιλίνκοβιτς – Σάβιτς για το 0-1 (vid)

Ο Σεργκέι Μιλίνκοβιτς – Σάβιτς, δύο λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, άνοιξε το σκορ για την Σερβία κόντρα στη Νορβηγία, μέσα στο Όσλο.

Η επιτομή της «χρυσής» αλλαγής! Στο 80ό λεπτό του αγώνα της Σερβίας με τη Νορβηγία για τα ημιτελικά των Play offs του Nations League, o Σεργκέι Μιλίνκοβιτς – Σάβιτς μπήκε αλλαγή αντί του Φίλιπ Τζούριτζιτς.

Και, μόλις δύο λεπτά αργότερα, ο μέσος της Λάτσιο, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Ντούσαν Τάντιτς και ασίστ του Αλεκσάνταρ Μίτροβις, με πλασέ προ κενής εστίας άνοιξε το σκορ για την ομάδα του (άλλοτε προπονητή της ΑΕΚ) Λιούμπισα Τουμπάκοβιτς, η οποία ψάχνει την πρόκριση στους τελικούς των Play offs, με έπαθλο μια θέση στην τελική φάση του Euro2020.

Αυτό, μάλιστα, ήταν το πρώτο γκολ του Μιλίνκοβιτς – Σάβιτς με τη φανέλα με το εθνόσημο.