Ο Ντε Μπρόινε εξήγησε γιατί άφησε το φάουλ στον Μαχρέζ και δικαιώθηκε (vids)

Κώστας Ζάλιαρης

Ο Κέβιν Ντε Μπρόινε στο 71ο λεπτό του ημιτελικού με την Παρί άφησε την εκτέλεση του φάουλ σε πολύ καλό σημείο στον Ριγιάντ Μαχρέζ έπειτα από σύντομη κουβέντα που είχαν οι δυο τους και ο Βέλγος δικαιώθηκε από τη συμφωνία που έκανε με τον Αλγερινό!
ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Ειδικά στοιχήματα σε όλη τη διάρκεια των αγώνων και ενισχυμένες αποδόσεις. |21+

Η Σίτι πραγματοποίησε μεγάλη «απόδραση» από το Παρίσι και με το υπέρ της 2-1 και πλέον απέχει 90 λεπτά από τον μεγάλο τελικό του φετινού Champions League και μάλιστα με πρόκριση εις βάρος της περσινής φιναλίστ.

Ο Ντε Μπρόινε με αρκετή δόση τύχης πέτυχε το πρώτο γκολ στο 64ο λεπτό και στο 71' ενώ η Σίτι είχε κερδίσει φάουλ σε εξαιρετική θέση, το άφησε για τον Μαχρέζ.

«Με ρώτησε αν μπορούσε να το εκτελέσει εκείνος. Του είπα να το πάρει αν όντως το πίστευε και είχε εμπιστοσύνη στον εαυτό του. Το έκανε και σκόραρε, οπότε ποιος είμαι εγώ να πω κάτι για το φάουλ αυτή τη στιγμή;» ανέφερε ο KdB.