O Μακέλι το σφύριξε στο 44:59 με την Αταλάντα να βγάζει πάσα για γκολ (pics)

O Mουριέλ χαμογέλασε ειρωνικά, αλλά το twitter τρελάθηκε με την απόφαση του Μακέλι να τελειώσει... βιαστικά το πρώτο ημίχρονο.
Τσέλσι - Ατλέτικο Μαδρίτης: Εκατοντάδες επιλογές και στοιχήματα για σκόρερ, κάρτες, κόρνερ και λεπτό πρώτου γκολ. |21+

H Ρεάλ είχε βρει το γκολ με τον Μπενζεμά, η Αταλάντα έψαχνε ένα τέρμα που θα την έβαζε ξανά δυνατά στην πρόκριση και την ώρα που ο Μουριέλ περιμένει την πάσα για να βγει τετ-α-τετ στον Κουρτουά ο Ντάνι Μακέλι (γνωστός και από τα ματς που έχει σφυρίξει στην Super League) σφυρίξει την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Με μια μικρή λεπτομέρεια που παρατήρησαν ωστόσο όλοι όσοι έβλεπαν το ματς. Ο Ολλανδός ρέφερι... βιάστηκε λίγο να το λήξει το ημίχρονο μιας και το ρολόι έδειχνε 44:59. Ο Μουριέλ προφανώς δεν είχε εικόνα για τα δευτερόλεπτα αλλά χαμογέλασε ειρωνικά για την απόφαση του Μακέλι.

Ομως το twitter δε το πήρε τόσο... ψύχραιμα όσο ο επιθετικός της Αταλάντα.

Τελικά η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε με 3-1 της Αταλάντα, ο Μουριέλ σκόραρε με απευθείας εκτέλεση φάουλ αλλά όταν το έκανε η Αταλάντα έψαχνε δύο γκολ ακόμα για να πάρει την πρόκριση στους 8 του Champions League.