Πόρτο – Γιουβέντους: Στα 60'' το 1-0, στα… 20'' του β’ ημιχρόνου το 2-0 ο Μαρεγκά! (vid)

Στην πρώτη επίθεση μετά τη σέντρα (και) του δεύτερου ημιχρόνου, η Πόρτο διπλασίασε τα τέρματά της με τον Μαρεγκά.

Μόλις ένα λεπτό πήρε στους Μπεντανκούρ-Σέζνι να «χαρίσουν» το 1-0 στην Πόρτο, με σκόρερ τον Ταρεμί. Κι αυτό ήταν το τρίτο γρηγορότερο γκολ που δέχεται η Γιουβέντους στο Champions League. Πλέον, η Πόρτο κατέχει την πρωτιά και στο ταχύτερο γκολ κόντρα στη Γηραιά Κυρία στο… δεύτερο ημίχρονο.

Μόλις στα 20 δευτερόλεπτα από τη σέντρα, ο Μαρεγκά πλάσαρε τον Σέζνι από την πάσα του Μαναφά και έδωσε έτσι ακόμη πιο ισχυρό προβάδισμα στους Δράκους.

Το σύνολο 80 δευτερολέπτων στις αρχές και των δύο ημιχρόνων είναι πρωτοφανές στο Champions League, με την αμέσως επόμενη επίδοση να είναι τα 217'' σε ένα Λα Κορούνια-Μονακό (2003).