Εξαλλος ο Μπενζεμά με τον Βινίσιους: Ζήτησε να μην του δίνουν πάσες (vids)

Κώστας Τόπας

Ο Καρίμ Μπενζεμά τα έβαλε με τον συμπαίκτη του, Βινίσιους, ζητώντας από τον Φερλάν Μεντί να δίνει πάσες σε αυτόν και όχι στον Βραζιλιάνο.
Champions League με μεγάλες αποδόσεις και 3000+ ειδικά στοιχήματα! (21+)

Στο ημίχρονο η Γκλάντμπαχ ήταν ήδη μπροστά στο σκορ με 1-0, χάρη στο τέρμα του Τουράμ. Οι παίκτες του Ζινεντίν Ζιντάν προσπαθούσαν να βρουν τον τρόπο προκειμένου να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα και να φτάσουν στην ισοφάριση.

Ωστόσο, οι αρκετές χαμένες ευκαιρίες κόστισαν στους Μαδριλένους και ο Μπενζεμά τα έβαλε με τον Βινίσιους.

Λίγο πριν βγουν στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο τηλεοπτικός φακός έπιασε τον Γάλλο επιθετικό να συζητά με τον Φερλάν Μεντί και να του ζητάει να βρίσκει αυτόν με πάσες στην επίθεση και όχι τον Βινίσιους, ο οποίος «σπατάλησε» ένα «κάρο» ευκαιριών στο πρώτο μέρος.

«Παίξε μαζί μου, όχι με τον Βινίσιους. Ο Βινίσιους κάνει ό,τι θέλει και παίζει εναντίον μας απόψε», φέρεται να είπε ο Καρίμ Μπενζεμά στον συμπατριώτη του.