Ζάλτσμπουργκ – Λοκομοτίβ Μόσχας: «Μίλησε» το μαγικό δεξί του Σομποσλάι, γκολάρα για το 1-1 (vids)

Ο Ντόμινικ Σομποσλάι, με ένα καταπληκτικό δεξί σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ισοφάρισε για την Ζάλτσμπουργκ στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου με την Λοκομοτίβ Μόσχας.

Θεωρείται η επόμενη μεγάλη πώληση της Ζάλτσμπουργκ, μαζί με τον επιθετικό Πάτσον Ντάκα. Και ο Ντόμινικ Σομποσλάι ανταποκρίνεται άψογα στις προσδοκίες που ο ίδιος έχει δημιουργήσει.

Στην πρεμιέρα των Αυστριακών στο Champions League, η Λοκομοτίβ Μόσχας αιφνιδίασε με κεφαλιά του Έντερ ύστερα από κόρνερ (19'), για να απαντήσει ο Ούγγρος μεσοεπιθετικός, στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου, με σουτ – σπεσιαλιτέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής με το μαγικό, δεξί του πόδι.