Βαλένθια - Αταλάντα: Τα δύο πέναλτι του Ντιακαμπί έγιναν γκολ από τον Ίλισιτς (vid)

Ο Μουκτάρ Ντιακαμπί και τα δύο πέναλτι στα οποία υπέπεσε έδωσαν την αφορμή για τα ισάριθμα γκολ του Γιόσιπ Ίλισιτς, που ωθούν την Αταλάντα μπροστά στο ημίχρονο κόντρα στην Βαλένθια.

Ντιακαμπί υποκύπτει σε πέναλτι, Ίλισιτς σκοράρει. Κάπως έτσι κύλησε το ημίχρονο ανάμεσα σε Βαλένθια και Αταλάντα, με τους Μπεργκαμάσκι να βρίσκουν δις το προβάδισμα, με πανομοιότυπο τρόπο.

Ο Μουκτάρ Ντιακαμπί άρχισε το άσχημο βράδυ του ανατρέποντας τον Γιόσιπ Ίλισιτς στα 70 δευτερόλεπτα του ματς, με τον Σλοβένο να ανοίγει το σκορ στο 3'.

Λίγα λεπτά μετά την ισοφάριση του Γκαμεϊρό μέσω VAR, το ίδιο ζεύγος παικτών πρωταγωνίστησε, με τον Γάλλο σέντερ μπακ να υποπίπτει σε χέρι στο 43' και τον «καυτό» Σλοβένο να κάνει το 1-2 δύο λεπτά πριν από την ανάπαυλα.