Λιλ - Βαλένθια 1-1: Τη σόκαρε στο τέλος ο Ικονέ! (vid)

Ενα απίθανο τέρμα του Ικονέ στις καθυστερήσεις έδωσε τον βαθμό (1-1) στη Λιλ και κράτησε τη Βαλένθια πίσω στη μάχη της πρόκρισης!

Σοκ στις καθυστερήσεις για τη Βαλένθια, με τη Λιλ να ισοφαρίζει 1-1 στις καθυστερήσεις. Οι Γάλλοι έχασαν πολλές ευκαιρίες, λυτρώθηκαν στο τέλος, αν και θα μπορούσαν να πάρουν την πρώτη τους νίκη στον όμιλο. Οι Νυχτερίδες βρέθηκαν στην 3η θέση και στο -2 από την κορυφή, ενώ η Λιλ διατήρησε ελάχιστες ελπίδες. Με δέκα ολοκλήρωσαν το ματς οι φιλοξενούμενοι. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, πιο επιθετικοί, αλλά δεν είχαν την ουσία. Ο Σίλεσεν είχε σπουδαίες επεμβάσεις σε προσπάθειες των Γιαζίτσι, Σουμαρέ, ενώ στο 40ο λεπτό, ο πρώτος είδε το σουτ να καταλήγει στο δοκάρι. Ωστόσο, κόντρα στη ροή του ματς, η Βαλένθια άνοιξε το σκορ, με τον Τσερίσεβ να σκοράρει στο 63'. Οι Γάλλοι πίεσαν ασφυκτικά και μετά την αποβολή του Ντιακαμπί στο 83' δεν έβγαιναν από την εστία των Ισπανών. Ο Ικονέ αποδείχθηκε χρυσή αλλαγή και στο 90'+5' διαμόρφωσε το 1-1.

Λιλ: Μανιάν - Τζαλό (87' Μπαμπά), Τσελίκ, Φόντε, Μπράνταριτς - Γκάμπριελ - Αντρέ, Σουμαρέ, Αραούζο (65' Ικονέ), Γιαζίτσι (71' Ρεμί) - Οσιμεν

Βαλένθια: Σίλεσεν – Βας, Γκαμπριέλ, Ντιακαμπί, Χάουμε Κόστα – Κοκλέν, Κοντογκμπιά (46' Σολέρ), Παρέχο, Τσέρισεφ (87' Γκαράι)– Γκαμεϊρό (65' Ιν), Μάξι Γκόμες