Τσέλσι - Ντιναμό Ζάγκρεμπ: Ο Πέτκοβιτς άνοιξε το σκορ, ισοφάρισε o Στέρλινγκ! (vid)

Ο Μπρούνο Πέτκοβιτς εκμεταλλεύτηκε την λανθασμένη απομάκρυνση του Αθπιλικουέτα και με κεφαλιά από κοντά νίκησε τον Μεντί και άνοιξε το σκορ μέσα στο Στάμφορντ Μπριτζ, για να ισοφαρίσει με πλασέ ο Στέρλινγκ έντεκα λεπτά αργότερα.

Στο 13ο λεπτό στο Ζάγκρεμπ, μόλις στο 7' μέσα στο Λονδίνο! Ακόμα μια «κρυάδα» επιφύλασσε η Ντιναμό Ζάγκρεμπ για την Τσέλσι, αφού μετά την πρεμιέρα της διοργάνωσης όταν την υποχρέωσε σε ήττα που έφερε την απομάκρυνση του Τόμας Τούχελ, σήμερα προηγήθηκε και πάλι και μάλιστα μέσα στο Στάμφορντ Μπριτζ!

Ο Μοχαράμι έβγαλε την σέντρα από τα δεξιά για τους Κροάτες, ο Όρσιτς με τον Αθπιλικουέτα διεκδίκησαν την κεφαλιά και η μπάλα έφτασε στον Πέτκοβιτς που δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Σε αντίθεση με το ματς του Μάξιμιρ όμως οι μπλε κατάφεραν να βρουν αντίδραση, με το δίδυμο Ομπαμεγιάνγκ και Στέρλινγκ να συνδυάζεται όμορφα στην περιοχή των φιλοξενούμενων για το 1-1 της ομάδας του Πότερ.