Λουντογκόρετς - Ολυμπιακός: Το λάθος του Ανδρούτσου και το πέναλτι του Σωτηρίου για το 2-1 (vid)

Ο Θανάσης Ανδρούτσος υπέπεσε σε λάθος κάνοντας επιπόλαιο πέναλτι στον Κίριλ Ντεσπόντοφ και ο Πιέρος Σωτηρίου νίκησε στην εκτέλεση τον Κωνσταντίνο Τζολάκη για το 2-1 της Λουντογκόρετς επί του Ολυμπιακού.

Ο Ολυμπιακός φιλοξενήθηκε το βράδυ της Τρίτης (10/8) στο Ράζγκραντ από τη Λουντογκόρετς - στη ρεβάνς του 1-1 του «Γ. Καραϊσκάκης» - για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League και άνοιξε το σκορ στο 31ο λεπτό με το πανέμορφο γκολ του Γιαν Εμβιλά μετά από την εξαιρετική ασίστ του Γιώργου Μασούρα.

Η ομάδα από τη Βουλγαρία ισοφάρισε (1-1) στο 49ο λεπτό της αναμέτρησης με το αυτογκόλ του Ρούμπεν Σεμέδο, ενώ πήρε το προβάδισμα στο 57ο με την εκτέλεση πέναλτι του Πιέρου Σωτηρίου.

Ο Θανάσης Ανδρούτσος υπέπεσε σε λάθος, κάνοντας επιπόλαιο πέναλτι στον Κίριλ Ντεσπόντοφ και ο Πιέρος Σωτηρίου νίκησε στην εκτέλεση τον Κωνσταντίνο Τζολάκη για το 2-1 της Λουντογκόρετς επί του Ολυμπιακού: