Μαρσέιγ - Μπρεστ 3-1: Απόλυτο νικών με Σαμπάολι! (vid)

Δεύτερη νίκη για τη Μαρσέιγ με τον Σαμπάολι στον πάγκο της, επικράτησε δύσκολα 3-1 εντός έδρας της Μπρεστ!
Η Μαρσέιγ βρήκε τον δρόμο των επιτυχιών με τον Σαμπάολι στον πάγκο της! Δεύτερη νίκη σε ισάριθμα ματς με τον Αργεντίνο τεχνικό, μιας και επικράτησε δύσκολα με 3-1 της Μπρεστ εντός έδρας. Ετσι, οι Μασσαλοί πήραν ανάσα και βρέθηκαν στην 5η θέση της βαθμολογίας. Η Μαρσέιγ ήταν καλύτερη, πίεζε, όμως χρειάστηκε να φτάσει στις καθυστερήσεις του α' μέρους, ώστε ο Μίλικ να ανοίξει το σκορ. Ωστόσο, ο Μπρασιέ στο 71' έφερε το ματς στα ίσα. Φουλ επίθεση από τους Μασσαλούς, έχασαν ευκαιρίες και η λύτρωση ήρθε στο 88' από τον Τοβέν. Στις καθυστερήσεις ο Κουζάν έβαλε το κερασάκι στην τούρτα.

Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα που παίζουν σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.