Ρεν - Ναντ 3-2: Σούπερ ανατροπή με γκολ στο 98' (vid)

Η Ρεν πανηγύρισε νίκη-θρίλερ, ανατρέποντας την κατάσταση κόντρα στην Ναντ με γκολ στο 95' και το 98'.

Τρέλα επικράτησε στο «Ροαζόν Παρκ», με την Ρεν να πραγματοποιεί μια από τις σπουδαιότερες ανατροπές της σεζόν και να παίρνει την νίκη εν τέλει κόντρα στην Ναντ (3-2).

Σε ένα ματς με όλα τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν χάρη στο αυτογκόλ του Ντα Σίλβα από το 47' και έκαναν και το 1-2 στο 80' με τον Σιμόν (είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Ραφίνια στο 71').

Ωστόσο, η Ρεν επιφύλασσε επικό comeback στις καθυστερήσεις. Πρώτα ο Μπουριγκό στο 95' και στη συνέχεια ξανά ο Ραφίνια, με το δεύτερο του προσωπικό γκολ λύτρωσε τους γηπεδούχους στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων (αργοπορία λόγω ελέγχου από το VAR), χαρίζοντας το τρίποντο στην 3η Ρεν που έφτασε τους 40 βαθμούς.

Από την άλλη, οι κιτρινοπράσινοι έχασαν δικό τους ματς και έμειναν στην 6η θέση με 32.