Μπαπέ: Πρώτα σεβάστηκε, μετά πανηγύρισε (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Ο Κίλιαν Μπαπέ σκόραρε δις απέναντι στην πρώην ομάδα του, στην εμφατική νίκη (4-1) της Παρί επί της Μονακό, ωστόσο, ο κόσμος παρατήρησε δυο διαφορετικές συμπεριφορές στα γκολ του, σαν να επρόκειτο για... άλλο άτομο!

Ο νεαρός επιθετικός των Παριζιάνων ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ αρχικά στο 24ο λεπτό και εκείνος που το έκλεισε για την ομάδα του στις καθυστερήσεις.

Στο πρώτο του τέρμα, δεν πανηγύρισε καθόλου επιδεικνύοντας σεβασμό στους Μονεγάσκους από τους οποίους ουσιαστικά «έφτιαξε» τ' όνομά του και πήρε τη μεγάλη μεταγραφή στην Παρί.

Κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης, αντιλήφθηκε αχαριστία και έλλειψη σεβασμού από τον κόσμο της πρώην ομάδα τους προς το πρόσωπό του και γι' αυτό αποφάσισε να πανηγυρίσει όταν χρίστηκε ξανά σκόρερ...