Μαρσέιγ - Μπρεστ 2-1: Στο -5 (vid)

Σε ένα ματς με τρελό φινάλε, οι Μασσαλοί πήραν τελικά τη νίκη με το γκολ του Ράντονιτς στο 89' και μείωσαν, με ματς περισσότερο, τη διαφορά από την Παρί Σεν Ζερμέν.

Ελπίδες για τον τίτλο, το ξέρουν όλοι, δεν έχει. Η 2η θέση, όμως, είναι ένας στόχος που πρέπει να κατακτηθεί για τη Μαρσέιγ, η οποία εξασφάλισε ότι θα βρίσκεται εκεί και μετά την ολοκλήρωση της 15ης αγωνιστικής της Ligue 1. Και το εξασφάλισε με απίστευτο τρόπο, αφού ένα ματς που έδειχνε να έχει κριθεί από το γκολ του Σαρ στο 56', έγινε ροντέο στα τελευταία λεπτά: Στο 88' ο Καρντόνα βρήκε δίχτυα και ισοφάρισε για την Μπρεστ, αλλά οι γηπεδούχοι δεν πρόλαβαν να απογοητευτούν, αφού στο επόμενο λεπτό ήρθε το 2-1 από τον Ράντονιτς και... τέλος καλό όλα καλά, με τους Μασσαλούς να πανηγυρίζουν την 4η σερί νίκη.