Κουλούρης: «Όταν έρχεσαι από τον πάγκο πρέπει να τα δίνεις όλα»

Ο Ευθύμης Κουλούρης δεν έκρυψε την χαρά του για το τρίτο του γκολ με τη φανέλα της Τουλούζ, με το οποίο η γαλλική ομάδα απέσπασε στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων ισοπαλία από την Μετς (2-2).

Ο πρώην φορ του Ατρομήτου πέρασε αλλαγή στο καταφέρνοντας λίγο πριν την εκπνοή να χαρίσει τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του. Είναι χαρακτηριστικό πως ο Κουλούρης είναι πρώτος σκόρερ της Τουλούζ με τρία γκολ.

«Είμαι πολύ χαρούμενος για το γκολ που πέτυχα, αλλά και για την ομάδα μου, έτσι όπως ολοκληρώθηκε ο αγώνας. Νομίζω ήμασταν πολύ καλοί σε όλο το ματς. Κάποιες φορές είμαστε καλοί, αλλά δεν παίρνουμε τους βαθμούς. Πρέπει να βελτιωθούμε, αλλά είμαστε ικανοποιημένοι που αποσπάσαμε τον βαθμό της ισοπαλίας στο τέλος του αγώνα. Είναι πολύ σημαντικό να υπάρχει ενότητα στην ομάδα.

Όταν έρχεσαι από τον πάγκο, είτε αγωνίζεσαι για ένα, δύο ή 20 λεπτά είναι σημαντικό να τα δίνεις όλα για την ομάδα. Ελπίζω να συνεχίσω με τον ίδιο ρυθμό», τόνισε χαρακτηριστικά ο 23χρονος φορ.